Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Tutaj odnajdziesz najlepszą ofertę wypraw górskich

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, wspaniałe widoki, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, że wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowy poziom trudności poszczególnych szlaków sprawia, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może jednak sprawiać sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte trudności mogą okazać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach warto skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod nadzorem kwalifikowanego przewodnika, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne cele

Dużą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jakkolwiek ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na te rejony. Znacznie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym polskie firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]