Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

malarstwo komputerowe, photoshop digital painting

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od końca XX w. próbują nadążyć za rozwojem cyfrowym. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by zdobyć pracę w branży filmowej albo gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego wykorzystują najczęściej profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia ogromna grupa początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie sięga po najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Współczesne narzędzia do digital paintingu

Istnieje wiele programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który mimo że służył przede wszystkim jako software do obróbki fotografii, szybko stał się ulubionym narzędzie game devów oraz artystów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak przykładowo Affinity Photo, Krita czy GIMP, w których przy zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akrylowymi, akwarelami lub temperą. Malarstwo cyfrowe daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nietrafionych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba przecież kupować!

Malarstwo komputerowe – nauka pod okiem instruktora

Praktycznie uczenie się malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze próby można podjąć samodzielnie, niemniej jednak by dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać niezbędne metody używania pędzli oraz wszelkie opcje oprogramowania, wypada wziąć udział w kursie przygotowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje kurs digital paintingu, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie technik jakie omawiają takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż jedynie najważniejszych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z twórcą szkolenia.

Dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]