Kurs gotowania dla dzieci rozwijają kreatywność

Warsztaty kulinarne dla dzieci - ta niezwykła oferta wszystkich pozytywnie zaskoczy.

Dzieci lubią asystować nam w kuchni – przystrajać ciasta czy wybierać i przynosić składniki. Chcesz rozwinąć fascynację swojego malucha? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W czasie kursu dzieci rozwijają swoją kreatywność oraz uczą się niezależności i co niesłychanie ważne – nabywają przydatne umiejętności. A jednocześnie wyśmienicie się bawią. Komponowanie ulubionych smaków, opanowywanie smacznych przepisów i wybieranie oraz mieszanie ingredientów – całość powoduje, iż dzieci z zapałem gotują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się też z regułami, jakie panują w kuchni, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą też uczestniczyć rodzice, tym samym jest to świetna okazja do spędzenia wspólnie czasu z potomkiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne wysiłki swoich dzieci, a następnie poczęstować się tym, co ugotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – także dla przekornych maluchów

Warsztaty prowadzone są przez 3 godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. Podczas kursu uczestnicy szykują deser i danie główne. Młodzi entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – przyrządzić wyborny makaron na słodko lub słono, czy też podjąć próbę upieczenia ozdobionej świeżymi składnikami, pachnącej pizzy. W czasie warsztatów grupa przygotowuje także smaczną deser – mus z polewą owocową oraz mascarpone. Lekcja poprzez zabawę to wspaniała metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ulubionych dań przynosi dzieciakom sporo satysfakcji. Nawet najbardziej niesforne dziecko będzie z pasją przykładać się do ozdabiania tortu czy przyrządzania doskonałej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje zawodowy szef kuchni, który ma wieloletnią praktykę i wspaniały kontakt z dziećmi.

Dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]