Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

Jeżeli ciekawi Cię pełna oferta kursu modelowania 3D, wejdź na https://domin-krakow.pl/kurs-3d-blender/.

Świat grafiki nieustająco się rozwija i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe techniki preferując kreowanie swoich dzieł wyłącznie w formie cyfrowej. Współczesne aplikacje graficzne dają twórcom nie tylko swobodę sporządzania ilustracji 2D, ale także modelowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie nauki modelowania 3D nie generuje obecnie wielkich wydatków – można przecież pobrać program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji i obrazów 3D, a który jednocześnie jest całkowicie darmowy.

Nauka modelowania 3D we własnym zakresie może być frustrująca

Obsługę dowolnego programu można opanować na własną rękę, niemniej jednak proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nierzadko jest niesłychanie irytujący. Z tego też powodu partycypacja w kursie modelowania 3D będzie wyjątkowo pomocne osobom, które niedawno poznali program Blender. Oswajanie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami czy nakładanie rozmaitych tekstur i efektów świetlnych na modelowany obiekt przebiegnie szybciej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego nauczyciela. Dydaktyk na bieżąco dokonuje korekty modeli wykonywanych przez kursanta pokazując elementy, które wymagają poprawy i sugerując ku temu stosowne rozwiązania. Jak w przypadku innych kursów dobrze jest, aby przebiegał on w jak najmniejszych zespołach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów jak i amatorów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś umiejętnością poszukiwaną i cenioną szczególnie w świecie filmu, projektowania i gier komputerowych. Opanowanie oprogramowania Blender 3D poszerza tym samym pole manewru na rynku pracy. W trakcie kursu można stworzyć pierwsze zaawansowane dzieła, które później można bez obaw zamieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to natomiast, że kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży filmowej i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu pasjonaci 3D i artyści, którzy pragną odkryć nowe drogi ekspresji lub rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]