Rozwiń swoje kulinarne pasje – kursy gotowania

Dowiedz się więcej o kursie gotowania.

Samodzielne przygotowanie posiłków w domu ma wiele plusów. Najważniejszym z nich jest głównie zmniejszenie kosztów – stołowanie się w domu jest z reguły zdecydowanie tańsze niż częste korzystanie z oferty restauracji. Duma wynikająca z przyrządzenia posiłku osobiście jest także tak samo istotna – szczególnie, gdy możemy podzielić się nim z domownikami albo gośćmi. Nie sposób nie napomknąć też o tym, iż pichcąc osobiście mamy świadomość tego, co trafia na nasze talerze, a to okazuje się wyjątkowo istotne w przypadku osób eliminujących ze swojego menu konkretne składniki (na przykład węglowodany, laktozę czy produkty odzwierzęce) bądź przechodzących dietę. Jednak wymaga to konkretnych umiejętności – a te nie każdy posiada. Na szczęście można nauczyć się ich w trakcie kursu gotowania.

Kurs gotowania – dla kogo jest przeznaczony?

Oferty podmiotów prowadzących szkolenia kulinarne zawierają rozmaite kursy – zarówno te adresowane do osób bez doświadczenia w gotowaniu, jak i tych zaczynających przygodę z profesjonalną gastronomią. Opcji jest naprawdę sporo – od tematycznych szkoleń (np. z zakresu food pairingu albo kuchni tajskiej), przez te przygotowane dla kulinarnych pasjonatów, aż po kursy dla dzieci. Żeby kurs gotowania dał przewidywane efekty, ogromnie istotne jest to, aby był prowadzony pod okiem profesjonalisty. W związku z tym przed zapisaniem się na kurs powinno się sprawdzić, kim jest osoba prowadząca szkolenie – jakie szkoły ukończyła, w jakich restauracjach pracowała, jak również czy ma na koncie jakiekolwiek branżowe wyróżnienia.

Kursy gotowania – co na nich przećwiczymy?

To, jaką wiedzę zdobędziemy w czasie kursu gotowania, jest zależne w głównej mierze od jego tematyki. Na szkoleniach przygotowanych dla dzieci podejmowane są najprostsze kwestie, natomiast zamiarem kursu nie jest zdobycie namacalnych umiejętności, a podsycenie w nich kulinarnej fantazji oraz pasji. Kursy dla dorosłych entuzjastów gotowania to z kolei sposobność do treningu istotnych kulinarnych umiejętności, jak np. różnorodne sposoby obróbki termicznej składników, sztuka prezentacji potraw czy techniki krojenia.

Dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]