Czy warto korzystać z systemu mass collect w firmie?

Zajrzyj w to miejsce po więcej szczegółów o tym, co to jest mass collect.

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację wpłat. Przedstawiamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia życie małym oraz dużym firmom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się taka usługa?

Działanie mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezmiernie proste. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich identyfikatorem. Takie działanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest szeroka grupa klientów, czyli przykładowo w prywatnych klinikach, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, jak również wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności wpływające w systemie mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty bądź standardowy przelew). Zastosowanie mass collect łączy się też z szybszym księgowaniem należności niż w przypadku księgowania manualnego, a przy tym wyeliminowaniem potencjalnych błędów, jakie mogą zdarzyć się w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla podmiotów wystawiających mniej niż 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest aktualnie proponowane we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi ING Bank Śląski i PM Bank) wypada przeanalizować możliwość jego zastosowania w firmie, również takiej, która każdego miesiąca wystawia poniżej setki faktur. Wdrożenie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a zatem kontrolowanie na bieżąco przychodzących należności) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co z czasem skutkuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]