Jak starać się o kredyt bez historii kredytowej?

Zaciąganie kredytów cieszy się obecnie wielką popularnością, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Jest ogromna rzesza Polaków, którzy nie mogą wziąć takiego zobowiązania, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak z niego wybrnąć?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto może jej nie mieć?

Instytucje finansowe zwykle mają własne zasady, na podstawie których przyznają kredyty bądź odmawiają ich udzielenia. Można jednakże wymienić ogólne warunki, wpływające na fakt posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową raczej spotkają się osoby, które spłacają już jakieś zobowiązania. Na szczególne problemy muszą być gotowi ci, którzy nie brali jeszcze ani jednego kredytu. Zaliczają się do tego grona przede wszystkim studenci oraz kredytobiorcy, którzy pracują od niedawna i osiągają niskie zarobki bądź są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z tym, że kredyt nie zostanie im przyznany, muszą liczyć się również renciści. Rzecz jasna, kredytu nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także zatrudnione w innym kraju. Czynniki takie powodują, że teoretycznie nieosiągalne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę w instytucjach pozabankowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z doradztwa pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, które z banków posiadają mniej restrykcyjne warunki kredytowania i mogą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik doradzi, w jaki sposób zbudować zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe spłacanie zobowiązań, warto więc zakupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w banku, w którym planuje się uzyskać kredyt. Świetnym wyjściem jest też na przykład zaciągnięcie kredytu nie samodzielnie, ale wespół z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo czy – w przypadku osób, które i tak planują małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich sprytnych rozwiązań, jakie doradzić może dobry pośrednik, jest bardzo dużo.