Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Zwróć się do biura rachunkowego Katowice, aby skorzystać z pomocy fachowców.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach jest zazwyczaj źródłem sporych problemów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. finansów na etat, a ich właściciele często nie są gotowi prawidłowo zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż myśli wielu z nas – należy jedynie postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Nie musisz przyjmować do pracy księgowego – korzystaj z pomocy biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa ekspertom, otrzymamy gwarancję, że rezultatem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez fiskusa nie będzie nałożenie kary. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu i funduszy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto także napomknąć o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie trzeba już regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z e-maila.

Biuro rachunkowe – które będzie najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy kierować się jedynie cennikiem usług – nadzwyczaj niskie ceny obsługi nierzadko oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego specjaliści zdobyli właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]