Hosting dla WordPress powinien być szybki i bezpieczny

Funkcjonuje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (PHP-Fusion, Joomla!, eZ publish), jednak niewątpliwie w ostatnich latach większość stron tworzy się o WordPress. Nic dziwnego, gdyż w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet amator zbuduje na nim nieskomplikowaną stronę internetową, a Ci którzy posiadają kwalifikacje zbudują na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Z jakiej przyczyny WordpPress jest obecnie popularny?

Zaledwie 15 lat temu WordPress służył najczęściej jako oprogramowanie, na którym łatwo i ekspresowo można było założyć blog. Z czasem możliwości WordPressa rozszerzały się, powstały tysiące wtyczek i motywów pozwalających na tworzenie na nim coraz bardziej złożonych stron internetowych, a ostatnimi czasy także sklepów (dzięki połączeniu połączeniu z WooCommerce). Obecnie zatem ten CMS służy nie tylko blogerom, ale głównie osobom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom przedsiębiorstw, a także administratorom portali społecznościowych. Zasadniczą zaletą WordPressa jest łatwość jego instalacji, możliwość wykorzystania tysięcy szablonów, które pozwalają błyskawicznie zmieniać wygląd strony, oraz dostęp do podobnie dużej ilości pomocnych wtyczek, wspomagających m.in. w przekładzie stron, tworzeniu backupu, usuwaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu ładowania się strony, tworzeniu formularzy oraz śledzeniu statystyk wizyt na stronie. Warto podkreślić, iż większość wtyczek i szablonów dostępnych jest bez opłat! WordPress skupia potężną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd też cykliczne aktualizacje systemu usuwające luki w zabezpieczeniach i gwarantujące wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak znaleźć dostawcę hostingu dla WordPress?

Poszukując hostingu strony dla WordPress trzeba zamówić go u dostawcy, który posiada usługę specjalnie dla tego systemu zarządzania treścią. Rekomendowany jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z najnowszymi przepisami RODO i bez limitu transferu. Trzeba zwrócić uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress stosuje szybkie i wydajne dyski SSD, regularnie tworzy backup danych, gwarantuje bezawaryjne działanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w przypadku awarii oferuje całodobowe wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest także możliwość zakupu i założenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie bezpłatnych narzędzi do kontroli działania serwera czy opcja dodania nielimitowanej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o transparentny i wyważony cennik.