Jak naprawić nieszczelne okna?

Poszukujesz więcej wiadomości dotyczących nieszczelnych okien plastikowych? Wejdź na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/

Na samopoczucie domowników ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale również izolują je od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, gdyż po tym czasie potencjalne mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale również i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]