Kompleksowa analiza stron internetowych – audyt SEO

Na https://seo4.net/audyt-stron-internetowych/ zlecisz audyt sklepu.

Pojęcie audytu – cytując definicję internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN – oznacza sprawdzenie spółki, przedsiębiorstwa lub firmy pod kątem licznych aspektów, m.in finansowych i organizacyjnych, a także ocenę perspektyw rozwoju. Co, mając na uwadze powyższą definicję, oznacza zatem audyt SEO? Jest to wnikliwa analiza strony www, oceniająca różne jej elementy, jak szybkość ładowania się strony, metadane, hierarchię nagłówków, kod strony i wiele innych aspektów. Oprócz samego wykazania nieprawidłowości oraz błędów, w szczegółowym audycie SEO muszą znaleźć się także zalecenia odnośnie rozwiązania odnalezionych problemów.

Audyt SEO analizuje witrynę www pod względem użyteczności, zgodności ze normami W3C, zawartości strony, jak również bezbłędności kodu. Dodatkowo sprawdzane jest także, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, by wykazała ona wszelkie nieprawidłowości na stronie i – co istotne – zaleciła rozwiązania, które pozwolą je naprawić.

Ile oczekuje się na płatny audyt SEO?

Online znajduje się sporo narzędzi i stron, z wykorzystaniem których w mgnieniu oka i bez ponoszenia żadnych kosztów wykonuje się audyt SEO witryny. Pozytywy takiego rozwiązania? Cena oraz szybkość. Wady? Całkiem sporo. Bezpłatne narzędzia bądź też okrojone dema z ograniczaną funkcjonalnością, nie są idealne. Jeżeli już wykażą jakieś nieprawidłowości na stronie, to najczęściej nie wszystkie. Wiele pomyłek (m.in. w kodzie) zauważyć można jedynie w czasie analizy przeprowadzonej nie przez algorytm, a przez człowieka.

Na płatny audyt SEO przeprowadzany przez agencję trzeba zaczekać na ogół od kilku dni do około 30 dni. Termin na dostarczenie raportu powinien zostać określony w umowie podpisanej z firmą, która podjęła się jego zrealizowania. Audyt w wersji płatnej umożliwia wykrycie wszelkich istotnych problemów ukrytych na stronie. Jeśli strona była postawiona na platformie pokroju Shoper czy Magento lub na darmowym szablonie, to problemów do naprawienia może być sporo. Kiedy witryna wolno się wczytuje i nie ma w zasadzie żadnej widoczności na najważniejsze dla klienta frazy, to także są to sygnały, że zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu będzie świetnym pomysłem.

Audyt SEO – co ujawni, jeśli będzie zrealizowany sumiennie

Dokładnie zrealizowany audyt SEO może obnażyć masę błędów witryny, najczęściej:

 • niska prędkość ładowania się witryny w wersji na urządzenia mobilne oraz na komputer,
 • błędy w wersji mobilnej strony, takie jak nieprawidłowe wyświetlanie się jakiś obrazów,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • poprawność w hierarchii nagłówków,
 • problemy z dostępem do strony dla botów wyszukiwarek,
 • przyczyny niskiej widoczności witryny na słowa kluczowe,
 • brak bądź źle wypełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • brak metadanych,
 • niska jakość treści na stronie,
 • poprawność kodu strony,
 • faktyczna ilość zaindeksowanych podstron,
 • brak czy też niewłaściwe połączenie z narzędziami Google (przykładowo Google Analytics)

.

Dane teleadresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]