Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Opróżnianie strychu bądź piwnicy, remont mieszkania, budowa czy też przebudowa domu, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszą myśl zupełnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania pojawiają się spore ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy dostarczyć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, gdy nie możemy przetransportować ich na własną rękę? W takich przypadkach najlepiej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o objętości dostosowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od niego wypełniony kontener na śmieci. To na niej spoczywa teraz obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co czyni to rozwiązanie wygodnym i bezproblemowym.

Komu polecamy wywóz odpadów?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego typu największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zorganizować transportu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest także chętnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to też najlepszy sposób na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, trawników, boisk czy parkingów.