Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

3D druk - na tej stronie sprawdzisz aktualną ofertę.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest adresowana głównie do pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, konstruktorów, inżynierów,, jak również przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda osoba albo firma, której potrzebny jest model koncepcyjny bądź prototyp wydrukowany przy pomocy technologii SLS,SLA, DMLS, FDM, i PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, że nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Drukowanie 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem oferuje też usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy też strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D małych elementów

Druk 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk gładkiej powierzchni, bardzo wąskich ścianek, wyrazistych krawędzi oraz detali.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy tworzywa – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze zalety tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia trwałość mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość kształtu.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej popularnością stoi atrakcyjna relacja jakości do kosztów, a także możliwość użycia filamentów w ogromnej palecie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany najczęściej przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]