Nowa lodówka? Niekoniecznie – wystarczy naprawa lodówki

Najpopularniejsze awarie lodówek to zwłaszcza za niskie temperatury, duży hałas i nieszczelność. Co istotne, takie usterki niekiedy wynikają po prostu z nieodpowiedniego ustawienia – wtedy musimy tylko przenieść lodówkę. Kiedy natomiast źródło usterki jest efektem eksploatacji części, niezbędna okaże się pomoc fachowcy. Ile na to wydamy? Kiedy naprawa lodówek okaże się dobrym rozwiązaniem, a kiedy lepiej nabyć inny produkt?

Naprawa lodówek – co odmawia posłuszeństwa?

Szczególnie podatnymi na uszkodzenia podzespołami lodówek są silnik oraz sprężarka. Często ich przyczyną jest nieprawidłowe obchodzenie się z urządzeniem. Do lodówki nie powinniśmy wszak chować produktów gorących, zaś korzystając z niej musimy pamiętać o tym, by zamknąć wnętrze. Jeśli chodzi o lodówki dla sklepów, warto wyposażyć je w samozamykacze. Zbyt niska efektywność silnika wpływa również na działanie zamrażalki. Pamiętajmy, iż w przypadku zauważenia awarii nie powinniśmy naprawiać lodówki samodzielnie. Znacznie słuszniej postąpimy powierzając to fachowcom, otrzymując tak gwarancję na zamówione naprawy.

Naprawa lodówek – ceny

Koszty naprawy lodówek, jak łatwo stwierdzić, zależą od rodzaju awarii. Inną kwotę uiścimy za dolanie gazu, inną za serwis termostatu, zaś jeszcze inną za wymianę sprężarki. Druga kwestia to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na to, iż jest to sprzęt przemysłowy, ceny naprawy czasem będą większe. Niemniej jednak koszt naprawy najczęstszych awarii jest zdecydowanie niższy niż zakup nowego sprzętu.