Opróżnianie strychów – możesz to zlecić fachowcom

Nie wszystkie odpady mogą trafić do normalnego pojemnika na odpady. Powody tych zakazów są różne – czasem śmieci mają za duże wymiary, czasem zabraniają tego wprowadzone w Polsce akty prawne. Co zrobić z takimi kłopotliwymi śmieciami? Należy przetransportować je do pobliskiego PSZOK-u, to znaczy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. We wszystkich gminach powinien działać jeden PSZOK, jakkolwiek w największych miejscowościach możemy czasem wybrać jeden z wielu punktów. Na nieszczęście to rozwiązanie wygodne jest wyłącznie dla tych, którzy dysponują dużą ilością niewykorzystanego czasu oraz własnym samochodem. Pozostali najlepiej uczynią, stawiając na wypożyczenie kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów i remonty – dlaczego trzeba wypożyczyć kontener na śmieci?

Niestandardowe odpady wytwarzane są w czasie wszelkiego typu prac. Przeważnie są to przebudowa obiektów budowlanych oraz – idzie zwłaszcza o znaczne wolumeny gruzu, ale też pudeł po materiałach budowlanych. Dzierżawa kontenera będzie także dobrym wyjściem, jeżeli planujemy opróżnianie strychu – w takim przypadku zbierzemy do niego wszelkie nieużywane od dawna sprzęty, niemodne meble i zepsute urządzenia. Porządkowanie strychów czy prace remontowe staną się znacznie mniej uciążliwe, jeżeli z okna domu do kontenera poprowadzimy specjalny zsyp, dzięki któremu bez ryzyka przetransportujemy odpady bez potrzeby częstego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Komu zlecić kontenerowy wywóz śmieci i sprzątanie strychów lub piwnic?

Kontenerowy wywóz różnych śmieci, ale też sprzątanie strychów, to usługi oferowane między innymi przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach dostarcza się klientowi kontener o wybranej pojemności, który ten przez okres wskazany w umowie zapełnia starymi sprzętami bądź odpadami budowlanymi. Kontener jest potem odbierany z posesji, a nagromadzone śmieci transportowane są do punktu, w którym będą zutylizowane zgodnie z obowiązującym prawem.