Pamiątka z czasu ciąży – sesja ciążowa

Ciąża to szczególny czas w życiu zarówno kobiety, jak również jej mężczyzny. Oczekiwanie na pojawienie się na świecie potomka wywołuje wiele uczuć, takich jak radość oraz duma. Ten wyjątkowy czas bezsprzecznie należy uwiecznić. Świetnie sprawdza się w tym wypadku seria zdjęć, która nazywana jest sesją ciążową. Na takie sesje decyduje się w ostatnich latach naprawdę wiele małżeństw oczekujących pojawienia się na świecie dziecka. Obecnie zamówić je możemy nie tylko w dużych aglomeracjach, jak Kraków czy Katowice, ale również w małych miejscowościach.

Sesja ciążowa – co się pod tym kryje?

Usługa fotograficzna polegająca na zrobieniu kilkunastu fotografii kobiety, która niedługo ma urodzić dziecko – tak w kilku słowach da się opisać istotę sesji ciążowej. Powinno się jednak pamiętać, że na tych fotografiach może znaleźć się nie tylko przyszła mama, ale też przyszły ojciec, a nawet ich starsze dzieci, jeżeli takie już mają. Fotograf zrobi wszystko, by na ujęciach widoczne było szerokie spektrum uczuć, które towarzyszy parze oczekującej na pojawienia się na świecie potomstwa.

Sesja ciążowa – w domu, w studio lub w plenerze

Rodzice mają duży wpływ na dobór miejsca wykonania sesji zdjęciowej. Sesja ciążowa na ogół odbywa się w domu ciężarnej kobiety. Fotografie można jednak zrobić też w zakładzie fotograficznym, jak również na świeżym powietrzu. Niezależnie od wybranego miejsca fotograf zadba o to, by kobieta mogła poczuć się komfortowo i swobodnie. Tylko wtedy otrzymamy naprawdę udane zdjęcia, na których znajdzie się radosna przyszła matka z przepełnionym dumą partnerem. Z całą pewnością sesja ciążowa jest rewelacyjnym pomysłem, gdyż jest pamiątkę dla samych rodziców, a w przyszłości będzie też rewelacyjnym upominkiem dla dziecka. Aktualnie wiele par stawia na przygotowanie albumu dokumentującego pierwsze lata życia malucha. Zdjęcia z dobrze zrealizowanej sesji ciążowej są bardzo dobrym zalążkiem takiej księgi.