Przygotowanie Wigilii w firmie – czy warto zamówić catering świąteczny?

Więcej informacji o cateringu świątecznym na lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Ostatni miesiąc roku to czas, który spędzamy przede wszystkim z bliskimi, ale spotkania świąteczne urządzane są także w firmach. W wielu przypadkach personel firmy aranżuje je swoimi siłami, przynosząc własnoręcznie ugotowane smakołyki, jednakże w większych przedsiębiorstwach ten model działania często nie jest efektywny. Żeby zatem ułatwić sobie zadanie organizacji firmowych śniadań bożonarodzeniowych, na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Jakie polskie przysmaki można zamówić w cateringu świątecznym?

Naturalnie na wigilijnym stole musi pojawić się jak najwięcej polskich świątecznych smakołyków. To głównie ryby, jak chrupiący filet z karpia czy też pstrąga, a także zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, a dodatkowo również zupa rybna. Na stole nie może brakować też krokietów z grzybami i kapustą, które najczęściej spożywane są wespół z wspomnianym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez chłodnych przekąsek, między innymi bez sałatki śledziowej czy karpia po żydowsku. Wypada również zadbać o pyszny frykas na koniec spotkania. Na stół świąteczny polecamy lekki sernik, makowiec lub kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny w firmie – skonsultuj menu z załogą menu

Planowanie Wigilii w firmie należy zainicjować z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Musisz ustalić termin spotkania i porównać go z planem urlopów zespołu. Pozwala to precyzyjniej ustalić prognozowaną liczbę uczestników imprezy, a tym samym ułatwi zamówienie optymalną liczbę porcji. W dobrym tonie jest porozmawiać z zatrudnionymi o menu i razem wybrać te dania z oferty firmy cateringowej, które wszystkim będą smakować. Ważne jest także to, żeby dowiedzieć się czy któryś z zatrudnionych cierpi na uczulenie, przykładowo na orzechy, które używane są w deserach, albo są w załodze firmy weganie. Dla takich osób należy zamówić dania odpowiadające ich diecie. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne zbierają zamówienia przez większą cześć grudnia, jednakże nie należy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]