Uszczelnianie okien – czy jest zalecane?

Chcesz poznać więcej szczegółów o uszczelnianiu okien Warszawa? Zajrzyj na serwismeteo.pl.

Czujesz chłód wiejący od okna bądź też drzwi balkonowych? To nieomylny znak, że konieczne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo postawionych mieszkaniach, lecz oraz w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz dlaczego jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien słusznymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle badań przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, ale oraz na rachunki – wobec tego prawidłowe uszczelnienie okien jest nadzwyczaj istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych przypadkach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać profesjonalistów od uszczelnienia okien?

Jeżeli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością należy je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, lecz również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby także zrealizować zawsze w nowym domu bądź też mieszkaniu (po wybudowaniu lub odbiorze). Profesjonaliści zadbają o to, żeby w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin oraz zastosują dobre materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]