Zbiorniki stalowe i zbiorniki fermentacyjne dla przemysłu

Stal nierdzewna jest jednym z najstabilniejszych chemicznie materiałów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje parametry nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem powłokę. Ochrania ona stal przed negatywnym działaniem licznych substancji chemicznych, a także podnosi jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Dzięki tym właściwościom zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z substancjami wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tej branży. Służą one zarówno do magazynowania dużych ilości ukończonych już preparatów, jak i w procesie produkcyjnym. Wspomniane wyżej właściwości powodują, że zbiornik ze stali nierdzewnej jest także świetnym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w branży spożywczej

Zbiornik ze stali nierdzewnej jest często stosowany w rozlicznych fabrykach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, piekarniach czy browarach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego stopu. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się powodzeniem w branży spożywczej głównie dlatego, że na tego rodzaju pojemnikach nie zbiera się nalot, który mógłby sprzyjać zakażeniu ich zawartości mikroorganizmami czy dzikimi drożdżami.