Nie spamuj – o nienaturalnych linkach przychodzących

Najważniejszym powodem, przez który na portal internetowy może zostać założony filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych poważnych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – zakazane SEO

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie ogromnej liczby odsyłaczy kierujących odbiorców na naszą witrynę internetową. Manipulują one pozycją strony w wynikach wyszukiwania i tym samym naruszają reguły uczciwego SEO opracowane przez firmę Google. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące stosowane są w postaci wpisów promujących przepełnionych licznymi odnośnikami. Występuje również zjawisko sprzedaży linków, co jest nielegalne. Strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nierzetelne praktyki zostaną wykryte, a to wiąże się natychmiastowym zmniejszeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, nawet o 40 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Zwróćmy uwagę na to, że gdy na witrynę będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo walczyć o reaktywowanie dobrej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest jednak niezwykle pracochłonny i nie daje pełnego sukcesu. Wyślijmy zapytanie do profesjonalnej firmy SEO, jeśli chcemy podnieść prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Fachowcy momentalnie ustalą prawdziwą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie doświadczonym firmom.