Szukasz ciekawych miejsc w Małopolsce? Zajrzyj na ten portal

Więcej szczegółów o atrakcjach w Małopolsce uzyskasz w tym miejscu.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, zatem nieraz z trudem można odnaleźć się w ogromie informacji o najnowszych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce – istotne informacje oraz wirtualne spacery

Żeby zaprezentować zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak również o wystawach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Podróżnicy organizujący przyjazd do Małopolski już na stronie głównej zauważą mapkę, na której w mgnieniu oka odnajdą kempingi, motele i hotele, galerie i zabytki, a także Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach województwa. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Z kolei dla osób, które z najrozmaitszych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. zamek na Wawelu, atrakcje narciarskie oraz urok małopolskiego folkloru.

Katalog ambasad i proste rozmówki – istotne informacje dla cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych turystach, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych tatrzańskich miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale także w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i włoskim. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego. Szczególnie przydatny dla cudzoziemców może być też dział Rozmówki, w którym poznają popularne słówka i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wczasów w Polsce.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego