Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Dowiedz się więcej o pięknymi miejscami w Małopolsce.

Chociaż Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego nieraz trudno znaleźć coś dla siebie w setkach informacji o najnowszych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych i najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

Żeby przybliżyć zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o nieznanych i znanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o ekspozycjach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Turyści myślący o przyjeździe do Małopolski o razu na głównej stronie zauważą mapę, na której błyskawicznie odszukają schroniska młodzieżowe, motele i hotele, Centra Informacji Turystycznej, a także galerie i zabytki zlokalizowane w miastach województwa. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Natomiast dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. zamek na Wawelu, czar parków narodowych i krajobrazowych czy regiony agroturystyczne.

Przydatne rozmówki i lista ambasad – ważne informacje dla cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych tatrzańskich miejscowości. Wiadomości znajdujące się na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Szczególnie przydatna dla cudzoziemców może być także sekcja Rozmówki, w której poznają ważne słowa i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wizyty naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego