Prawo pracy – jak prawnik reprezentuje pracowników?

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. ma długoletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, tak z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy. Nasza działalność koncentruje się nie tylko na prowadzeniu spraw sądowych, ale też na doradztwie w obszarze bieżącej interpretacji prawa pracy.

Prawo pracy – rola kancelarii prawnej

Działając w imieniu Pracodawców, na co dzień udzielamy pomocy przy tworzeniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego kontynuacji, jak i zakończenia. Świadczona przez nas pomoc prawna ma za zadanie nie tylko poprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale również uchronić ich przed sprawami sądowymi z pracownikami. Jesteśmy świadomi, iż wraz z rozwojem prowadzonej działalności gospodarczej, stosowanie prawa pracy staje się coraz większym wyzwaniem. Dlatego też naszym celem jest działanie w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skoncentrować się na kierowaniu biznesem, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – radca prawny jako pełnomocnik Pracownika

Nierzadko podejmujemy się roli pełnomocnika Pracownika. W tym zakresie znacznie częściej nasza pomoc skupia się na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, bezprawnym rozwiązaniem umowy o pracę lub chociażby godzin nadliczbowych. Bezsprzecznie obliguje nas to do zupełnie innego zaangażowania, gdyż tego rodzaju sprawy wiążą się ze znacznymi problemami na tle postępowania dowodowego. Z tego powodu przekonanie sędziego do racji naszego Klienta jest sporym wyzwaniem.