Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Chcesz zamówić panele drewniane? Odwiedź ten adres

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie łatwe, więc wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Powinieneś pamiętać również o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, czekając dwa dni, aż ulotni się z nich zgromadzona wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od rogu pokoju. Zanim je zamontujesz, dokładnie obejrzyj je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż później możesz mieć trudności z ich zwrotem. Zadbaj również o temperaturę podłoża, która powinna być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub surowców takich, jak MDF, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w pokoju. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy położysz też listwy podłogowe.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]