Projekty gabinetów lekarskich. O czym należy pamiętać aranżując gabinet.

Więcej o profesjonalnym projektowaniu gabinetów lekarskich na https://medicdesign.pl/.

Planowanie gabinetu lekarskiego to nie wyłącznie sprawa estetyki i wizerunku, ale też wiedzy. Odpowiednio zaprojektowany gabinet musi gwarantować komfort zarówno pacjentom, jak i personelowi, jednak także spełniać standardy. O czym należy wiedzieć, aranżując gabinet i komu należałoby to zadanie powierzyć?

Projektowanie gabinetów lekarskich – nie taka łatwa sprawa

Porządnie zaprojektowany gabinet medyczny musi spełniać parę warunków:

  • być wygodny dla pacjentów oraz dla lekarzy,
  • zapewniać bezpieczeństwo świadczonych usług,
  • ładnie się prezentować,
  • spełniać standardy.

Gabinet lekarski jako miejsce użyteczności publicznej powinien być zaprojektowany zgodnie z rozporządzeniami. To oznacza, iż:

  • minimalna powierzchnia gabinetu musi mieć 12 m2 dla indywidualnej praktyki lekarskiej i gabinetu dentystycznego bądź 15 m2 dla gabinetu lekarza rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu muszą mieć min. 95 cm szerokości,
  • łazienka ma mieć taką powierzchnię, jaka umożliwia całkowity obrót wózka inwalidzkiego,
  • posadzka musi być antypoślizgowa, łatwo zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych specyfików chemicznych oraz niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego powinny być zabezpieczone do wysokości 1,6 m powierzchnią trwałą i nienasiąkliwą.

Aranżacja gabinetu medycznego – komu ją zlecić?

Znajomość rozporządzeń to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w projektowaniu wnętrz gabinetów lekarskich dzięki swojemu dużemu doświadczeniu bardzo dobrze wiedzą, jakie materiały zastosować, żeby pomieszczenie spełniało standardy, a jednocześnie prezentowało się estetycznie i równocześnie możliwie jak najbardziej przyjemnie. Profesjonaliści od aranżacji gabinetu lekarskiego mają również świadomość, które kolory zastosować, żeby wywołać pozytywne emocje u pacjentów oraz personelu.

Obok estetyki niezwykle ważna jest również ergonomiczność – prawidłowo i kompetentnie zaprojektowany gabinet lekarski powinien być bezpieczny i komfortowy.

Dane teleadresowe:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]