Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Więcej o kontenerach otwartych na ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele kontenerów? Dlaczego warto zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady

Wśród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady płynne, niebezpieczne, sypkie, odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w pokrywę z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą również plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z podłogą posiadającą mocowania do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Osobną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały ziarniste mogą również posiadać uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnych należą też kontenery otwarte używane do gromadzenia i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]