Czym jest antena satelitarna?

Jeśli szukasz anteny satelitarnej, koniecznie wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne

Większość z nas posiada w swoim miejscu zamieszkania telewizor. Pomimo tego, że wybieramy coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy czasami zobaczyć ciekawy serial bądź program telewizyjny. By odbiór stacji telewizyjnej był możliwy, konieczna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Rewelacyjnie sprawdza się do tego antena SAT, którą na ten moment można kupić bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak to działa?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak popularną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej parę razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z trudną do przeoczenia czaszą, która często nazywana jest talerzem. Ten rodzaj anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Dzięki antenie satelitarną można więc odbierać nadal nadzwyczaj popularną w Polsce telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez sporą część odbiorców w miejsce kablówki . Jest to wynikiem tego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wymienić można kilka typów anten satelitarnych. Kupić można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne oraz panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi cechami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Dzisiaj najczęściej użytkownicy wykorzystują jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Anteny wykonane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu w efekcie oddziaływania złych czynników pogodowych. Za sprawą tego śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Dobrej jakości antena satelitarna będzie nam służyła długo.

Co oprócz anteny SAT jest konieczne do odbioru kanałów?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym urządzeniem niezbędnym do tego, żeby bez problemu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy również posiadać odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana we właściwym miejscu. Niezbędny jest również konwerter (dwupasmowy albo posiadający osobne pasmo), kabel koncentryczny i odbiornik satelitarny.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]