Dom bez pyłów zawieszonych i drobnoustrojów – o oczyszczaczach powietrza

Problem zanieczyszczenia atmosfery dotarł już do świadomości przeciętnego obywatela Polski i rzadko jest bagatelizowany. Polacy mają świadomość, iż czystość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, bez wątpienia oddziałuje na nasze zdrowie. Aczkolwiek póki nie zostaną zastosowane efektywne rozwiązania, każdy jest zmuszony samodzielnie zatroszczyć się o swoje samopoczucie, na przykład poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od renomowanych producentów

Im bardziej zurbanizowany region, tym bardziej prawdopodobna groźba występowania dużego stężenia PM10 i PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych schorzeń układu oddechowego podatni są w szczególności rezydenci dużych aglomeracji miejskich oraz okolic w pobliżu zakładów przemysłowych emitujących do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w znacznym stopniu osłabić niekorzystny wpływ pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak m.in. Webber, Cado bądź GREE, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów, więc nie jest to obecnie coś nowego na naszym rynku. Co ciekawe, poza wyłapywaniem z powietrza cząsteczek pyłu, nierzadko mają one też inne użyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza usuwają nie tylko pyły oraz drobnoustroje

Oczyszczacze powietrza występują w wielu rozmiarach, w związku z tym bez trudu znajdziemy urządzenie stosowne do danej kubatury pomieszczenia. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, zatem bez wysiłku można przesunąć je między pokojami. Oprócz eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wyłapują one też grzyby oraz bakterie, które mogą wywoływać liczne reakcje alergiczne czy też choroby, jak również groźny benzen. Sporo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co tworzy we wnętrzu rześką atmosferę, a jednocześnie gwarantuje lepszy sen. Niektóre urządzenia mają także sensory wykrywające obecność CO2. Zakup oczyszczacza powietrza zaleca się zwłaszcza osobom cierpiącym na alergie.