Gdzie kupić oryginalne części do Citroena?

części Citroen, części zamienne Citroen

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci lubiana przez polskich kierowców. Jej auta w naszym kraju są cenione ze względu na szeroką dostępność, przystępną cenę i w szczególności za sporą liczbę warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak Jumper, C-Elysse, C-Crosser, C4, C5, C6, Xsara, Nemo, Saxo i Xantia. Rzecz jasna, tak jak auta innych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego właściciele samochodów z francuskiej stajni muszą być gotowi na to, że z czasem będą musieli nabyć części zamienne.

Części zamienne Citroen – co nabywamy najczęściej?

To, które części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których wynikają inne awarie. Na początku warto na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji samochodu. Są to przede wszystkim płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w klimatyzacji, płyn hamulcowy i olej silnikowy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy zaniedbywać, wymagają również moduły układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Gdzie niedrogo i łatwo zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, częstokroć pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co niekorzystnie oddziałuje na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do francuskich samochodów. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie niezbędne elementy można zakupić za pośrednictwem internetu.

Dane teleadresowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]