Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

czapsy skórzane, sztylpy skórzane

Według wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują około kilku tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi, zaś drugie – ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach najczęściej znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wykonane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzuje znacznie niższa cena. Tym samym są zalecane dżokejom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]