Grill gazowy – gwarancja smacznych dań

Grill gazowy jest urządzeniem, które osiąga w naszym kraju coraz większe uznanie. Znakomicie pasuje do przygotowywania zarówno soczystych skrzydełek, jak i chrupiących szaszłyków. Jaki grill gazowy warto kupić?

Praktyczny grill gazowy

Zapomnijmy o brudzącym popiele i węglu. Posiadając model gazowy zgrillujemy dania błyskawicznie i bez zbędnego chaosu. Niewielki grill znakomicie sprawdza się na balkonie, czyli zawsze tam, gdzie dysponujemy skromną przestrzenią. Pracujący w oparciu o zbiorniki gazowe czy też specjalne naboje, grill gazowy posiada także ergonomiczne zawory, umożliwiające dostosowanie temperatury. Tego typu grille są ruchome i bez trudu zabierzemy je nawet na wyjazd. Zrobione z aluminium części są bardzo odporne i umyjemy je przy pomocy delikatnych detergentów. W komplecie często znajdziemy też dodatkowe akcesoria, np. rezerwowy ruszt, przydatne tacki na tłuszcz czy specjalne łopatki do mięsa.
Popularnymi i znanymi wśród polskich grillowiczów producentami stacjonarnych i przenośnych grilli gazowych są marki Weber, Broil King, a także Campingaz.

Grill gazowy – zwróć uwagę na bezpieczeństwo

Żeby grill gazowy sprawdzał się bez uszkodzeń jak najdłużej, trzeba co roku poddawać go serwisowaniu przez doświadczonych fachowców. Nie możemy samemu rozkręcać elementów urządzenia, ponieważ grozi to utratą gwarancji. Jeżeli chcemy być spokojni, iż nasze urządzenie spełnia najwyższe standardy, nie nabywajmy go w marketach z wyposażeniem ogrodu, tylko w autoryzowanych salonach. Pamiętajmy także, żeby ze względów bezpieczeństwa użytkować grill gazowy wyłącznie na otwartej przestrzeni, inaczej może to być przyczyną zatrucia. Jeżeli będziemy stosować się do zaleceń techników, sprzęt posłuży nam przez wiele lat.