Jak można użyć tablicę korkową w szkole czy w domu?

Tablica korkowa – zdaje się całkiem pospolita rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Zróżnicowanie wykonania i wymiary tablic korkowych powodują, że sprawdzają się one zarówno do dekoracji pokoju, jak i są wykorzystywane w biurach i instytucjach publicznych.

Jak przeważnie używamy tablic korkowych?

Przeważnie napotykamy tablice korkowe na korytarzach przedszkoli oraz szkół. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i placówki, ważne informacje o organizowanych wydarzeniach (olimpiadach, wywiadówkach, studniówkach czy turniejach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy terminach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to także idealne rozwiązanie dla uczniów z zacięciem dziennikarskim. Pod okiem pedagoga dzieci mogą przygotowywać artykuły na ciekawe dla nich ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy recenzować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc cykliczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można urządzić wystawę rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na rozmaite okazje – maluchy będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto zastosować tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, gdyż w zalewie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Trzeba jednakże pamiętać, aby tablica była zawieszona w często uczęszczanym miejscu, np. przy ekspresie do kawy albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – użyj ich w domu

Do wszystkich powyższych przykładów najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o rozmiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeśli jednak chcemy spożytkować tego rodzaju tablice w domu, wypada skupić się na wymiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe wytwarzane są w ramach aluminiowych, drewnianych lub z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego występują w wielu kolorach (czerwony, ciemny i jasny zielony, błękitny, kremowy), a listwy MDF są przeważnie białe, srebrne, czarne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, dlatego każdy dobierze tablicę, która będzie pasowała do wystroju pokoju. Jak można użyć tablicę korkową w mieszkaniu? Można na niej zawiesić nagrody zdobyte w turniejach, pocztówki przysłane przez znajomych z wakacyjnych wojaży lub naszyjniki i łańcuszki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A amatorzy podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, aby zaznaczać pinezkami odwiedzone już kraje lub miasta.