Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Jeśli poszukujesz bryczesów, koniecznie sprawdź https://horse-trade.pl/Bryczesy-jezdzieckie

Jazda konna wymaga nie tylko godzin pracy, dużych pokładów cierpliwości i sporych wyrzeczeń, ale także odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy? Duży wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi dotykają do siodła, co minimalizuje ryzyko otarć naskórka. Poprawnie wykonane spodnie bryczesy powinny być obcisłe i elastyczne, a przy tym nie krępować ruchów i umożliwiać wygodną jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec poczuje pełną swobodę.

Jak wybrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała jeźdźca i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wytwarzany z skóry ekologicznej, silikonu lub innych surowców dających solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący także łydki i uda, lub kolanowy. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one mieć warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które dają komfort cieplny podczas jazdy. Nie bez znaczenia są również walory użytkowe – liczne kieszenie i rozciągliwe zakończenia nogawek.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]