Jak zaaranżować roletę podgumowaną we wnętrzu?

W upalne miesiące roku Twój dom nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W upalne lato czy słoneczną wiosnę przed opuszczeniem mieszkania zasłoń okna roletą podgumowaną i jak wrócisz raduj się wychłodzonym, nienagrzanym pomieszczeniem, stworzonym do odpoczynku. Ten model rolety w 100% nie wpuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonują rolety podgumowane? W jakich wnętrzach spiszą się najlepiej? Dowiesz się u nas.

Atuty rolety podgumowanej

Głównym plusem rolet podgumowanych jest fakt, że powodują one pełne zaciemnienie wnętrza. Pokaźna warstwa gumy na rolecie nie przepuszcza światła do pokoju, dzięki czemu wnętrze się nie rozgrzewa. Szczególnie w sezonie letnim utrzymanie w pomieszczeniach przyjemnej temperatury jest kłopotliwe. Jeśli nie posiadasz klimatyzacji, to kup taki typ rolety. Rolety podgumowane często są wybierane do wnętrz, takich jak kuchnia czy łazienka, ale również do silnie nasłonecznionych pokoi. Nic nie stoi na przeszkodzie, by były ozdobą Twojego salonu albo sypialni.

Jaką roletę podgumowaną kupić?

Roleta podgumowana najczęściej dostępna jest w wariancie produktu 100% zaciemnienia. Jeżeli poszukujesz przesłony do nasłonecznionego bądź mocno przeszklonego wnętrza, to ten rodzaj sprawdzi się idealnie. Również pokoje, w których szukasz prywatności lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak sypialna, salon czy gabinet, to znakomite pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do pozostałych detali wnętrza lub wybierz barwę w zupełnie kontrastującą z nimi. Roleta może być klasycznym lub nowoczesnym dopełnieniem wnętrza, jednak wiele jest zależne od Twojej kreatywności i koncepcji ich aranżacji.