Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Chcesz zamówić toczek jeździecki? Odwiedź tę stronę

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, ze względu sporą prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa dżokeja, która bezwzględnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej można nabyć dwa typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak solidnej ochrony jak kask, dlatego zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać stosowne atesty, jak również pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask do jazdy konnej nie warto także iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszej okolicy nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]