Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Urządzenie do drenażu limfatycznego w domu znajdziesz na https://tinyurl.com/yyt4qvn8.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX wieku – to różne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz miejsca masażu.

Urządzenie do masażu uciskowego – pobudzenie krążenia limfy

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia wykorzystują aparaty do presoterapii odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe nogi lub ramiona. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród urządzenie naciska na kończynę, wspomagając tak krążenie limfy. Istnieje sporo powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania oraz jako wsparcie w redukcji cellulitu. Presoterapia stała się także niezmiernie popularna w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego

Ogromne możliwości użycia urządzeń do masażu uciskowego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych aparatów. Teraz osoby chętnie korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w domu, za sprawą przenośnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg drenażu. Maszyny CarePump są kompaktowe i dość lekkie, zatem bez trudu można zabrać je na wyjazd, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samodzielnie, bowiem występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to między innymi choroba nowotworowa bądź niewydolność serca, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]