Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Jeśli chcesz zamówić listwy drewniane, koniecznie wejdź na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, jednakże ich charakter ma ogromny wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów oraz zabezpieczają dolne partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością wystarczający argument, aby nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i doskonale komponuje się ze stylowymi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z PVC albo MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]