Masz małe dziecko? Poznaj aspirator do odkurzacza

Przeziębienie u małego dziecka zazwyczaj nie jest groźną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tej choroby i braku większego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak jej lekceważyć. Nieodciągana przez dłuższy czas wydzielina z nosa może podrażnić inne części układu oddechowego oraz uszy, czego rezultatem bywa rozwój takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By się przed tym uchronić, należy odciągać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosku naszego dziecka. Jak jednak zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie odessie katar

Metod na usunięcie wydzieliny z noska niemowlaka jest wiele. Najpopularniejszy z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a czyszczenie noska za jej pomocą bywa dla pociechy bardzo nieprzyjemne. To tłumaczy popularność innego typu odciągaczy, które są wydajniejsze i wygodniejsze w eksploatacji niż gruszki. Najprostsze modele działają na wdech, a bardziej złożone urządzenia to odciągacze do odkurzacza lub zasilane wbudowanym silniczkiem.

Czemu warto używać aspiratora Katarek?

Przykładem aspiratora do odkurzacza jest Katarek. Wspomniany odciągacz kataru jest nieskomplikowany w obsłudze i bardzo efektywny, co wynika z jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko odciąga wydzielinę, ale też najpierw ją rozcieńcza, co pozwala na całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co łagodzi objawy kataru i poprawia samopoczucie dziecka. Można go nabyć w dwóch wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 60 zł).