Namiot magazynowy – przenośny magazyn dla Twojej firmy

Rozwój firmy zwykle wiąże się z koniecznością zwiększenia wykorzystywanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić trudności, to te mogą pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją jednak skuteczne metpdy na to, by zrobić to niskim nakładem funduszy i czasu. W takich sytuacjach warto zdecydować się na magazyny namiotowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie murowanych lub stalowych hal.

Całoroczne magazyny namiotowe

Aby móc korzystać z tych zalet, wybierając magazyn namiotowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on mieć stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z niezawodnym systemem łączenia jej poszczególnych części. Szczególnie istotne okazują się cechy materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie z nasłonecznieniem, ale też być odporny na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, wiatru oraz śniegu. Niezbędnym elementem wyposażenia jest poza tym system zapobiegający skraplaniu się wody wewnątrz namiotu.

Namiot magazynowy – popularne wymiary

Magazyny namiotowe dostępne w wielu wariantach, co ułatwia wybór obiektu odpowiedniego do potrzeb danej firmy. Długość takich namiotów waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od trzech do ośmiu metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w łatwy sposób można powiększyć bazę magazynową, scalając kilka namiotów w jeden obiekt za pomocą specjalnego systemu.