Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Jeśli chcesz kupić okiennice dekoracyjne, skieruj się tu.

Projektując aranżację pomieszczenia, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. W większości wypadków decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, a więc zasłony i firany, które nieraz zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednak jest jeszcze inne zyskujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi garderoby – zastosowanie shuttersów

Podstawową właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, tym samym można bez trudu je ustawić w różnych pozycjach, w zależności od potrzeb lokatorów. Producenci wykonują je z drewna, z płyt pilśniowych, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice wewnętrzne shutters zakłada się głównie na oknach, jakkolwiek świetnie sprawdzą się także na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w polskim budownictwie widuje się wciąż dość rzadko, ale gros z nas zapewne kina czy ekranu telewizora, bowiem tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w Afryce Południowej czy w Nowej Zelandii.

Czy warto zdecydować się okiennice dekoracyjne typu shutters?

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko znakomicie się prezentują, ale mają też zastosowanie. Za ich pomocą można pasywnie regulować użycie padającego światła: w gorące dni hamować nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – utrzymać ciepło przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma zwykle trudności, by umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co sprawia, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom nader wytworny wygląd, zatem podnoszą wartość nieruchomości. Warto również zaakcentować, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez stosowania łańcuszków, co rodzice małych dzieci czy posiadacze psotnych psów i kotów, które zagmatwać dyndające sznurki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]