Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Jeśli potrzebujesz lampy solnej, skieruj się na ten adres.

Małe ozdoby z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnych wypraw po świecie, a czasem kupujemy tak po prostu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Sporadycznie jednakże są to rzeczy funkcjonalne – przeważnie to pospolite dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji obiektów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne występują w 3 barwach

Lampy solne są estetyczne i bez przeszkód można je dopasować do aranżacji domu, bo są sprzedawane w trzech kolorach (różowym, białym, szarym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne niczym linie papilarne, dlatego że nie ma kamieni o identycznych kształtach oraz siatce krystalizacji. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie obrobioną, nieregularną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się sporządzaniem owych lamp, nadają im różnorodne formy, m.in. piramidy lub kuli.

Co jest powodem popularności lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają korzystne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im najczęściej właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy generowania jonów ujemnych, równoważących te wyzwalane przez wszędobylska elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi osobom borykającym się z astmą bądź alergią. Światło, jakie dają te lampy, jest kojące i delikatne, zatem rekomenduje się używanie ich jednostkom, którym dokucza stres lub bezsenność, ponieważ dzięki nim można szybciej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie produkuje się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniczki na biżuterię i estetyczne świeczniki, a duże bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w dekoracji domów oraz gastronomii.

Dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]