Podstawowe informacje o butach jeździeckich

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zaopatrzysz się w buty jeździeckie

Jeździectwo w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. W rzeczy samej nie jest to zaskakujące – szczególnie, jeśli zauważa się liczne atuty tej dziedziny sportu. Główne z nich to: poprawienie kondycji, wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego, jak również ćwiczenie odpowiedniej postury. Oprócz tego ma dobroczynnie działa na psychikę: podnosi poczucie odpowiedzialności, wspiera zacieśnianie bliskich relacji i niweluje napięcie. Jedak aby w pełni korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy należycie dobrać odzież i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – zabezpieczenie części lub całej nogi

Odróżnia się dwa główne rodzaje butów jeździeckich: sztyblety oraz oficerki. Pierwsze sięgają zaledwie ponad kostkę – są zatem wyraźnie krótsze. Oficerki to natomiast obuwie niezmiernie wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego zapewniają ochronę całej nodze, minimalizując ryzyko powstawania zadrapań i sińców. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, niemniej jednak nabywając je należy pamiętać o tym, by wyposażyć się również w osłonę na nogi – sztylpy lub czapsy.

Z jakich materiałów wytwarza się buty jeździeckie?

W trakcie zakupów butów do jazdy konnej, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z którego są one wykonane. W sprzedaży znajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej różnorodnych imitacji. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej kosztowne, lecz warto się je wybrać ze względu na zwiększoną wytrzymałość i możliwość dostosowania się buta do konturu stopy właściciela. Lubiane są zwłaszcza buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i szybko przybiera pożądany kształt. Bydlęca skóra wypada trochę gorzej, jakkolwiek jej walorem jest niższa cena.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]