Popularne akcesoria do rolet

Napinacz łańcuszka, płytka montażowa, mechanizm do rolety oraz haczyk montażowy to najpopularniejsze i często nabywane akcesoria do rolet. Ich instalacja jest prosta i intuicyjna – każdy w swoim domu przymocuje je w odpowiednim miejscu, bez potrzeby użycia śrub czy gwoździ, a nawet wiercenia. Bezinwazyjny demontaż i montaż to główna zaleta współczesnych akcesoriów do rolet.

Akcesoria do rolet wewnętrznych – co warto wiedzieć

Chcesz nabyć rolety wewnętrzne? Oto pakiet akcesoriów, który otrzymasz od producenta:
– napięcie boczne tkaniny,
– haczyki montażowe,
– napinacz łańcuszka.
Podczas używania rolet wewnętrznych pewne akcesoria mogą się zużyć. Co prawda współczesne akcesoria do rolet odznaczają się wysoką jakością, ale gdy zadziała na nie zbyt duże obciążenie, to mogą się złamać. Tak może przydarzyć się np. z uchwytami mocującymi, jeśli zbyt szeroko otworzymy skrzydła okien. Nie musisz od razu wymieniać całych rolet, w zupełności wystarczy kupić kilka małych elementów z działu akcesoriów do rolet wewnętrznych. Twoje rolety po tej drobnej naprawie będą pracować jeszcze wiele miesięcy, a nawet lat.

Akcesoria do rolet dzień noc

Roleta dzień i noc zalecana jest osobom, którym zależy na kontroli ilość światła docierającego do mieszkania, ale nie potrzebują zaciemnienia na poziomie 100%. Pakiet akcesoriów do rolet dzień i noc to nierozerwalna para rolet okiennych. Są wśród nich mechanizmysłużących do rozwijania oraz zwijania rolet. Cenną pomocą w montażu, a następnie w eksploatacji, będzie łańcuszek i napinacz. Celem napinacza jest właściwe zwijanie rolet, dzięki temu łańcuszek nie poplącze się ani nie przytnie.