Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

profesjonalne mopy, mop z wiadrem, mop do podłogi

Mycie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo prostym – wystarczy odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy idzie o nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia lub znaczną powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Mopy profesjonalne – po czym poznać te najwydajniejsze?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim 2 czynniki – jego szerokość oraz tworzywo, z którego go wykonano. Pierwsza cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzek o dużej powierzchni – na przykład hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto również mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej zbierają ubrudzenia niż miękkie.

Odpowiedniej długości trzonek i wiadro – ważne akcesoria do mopów

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i szybko myć posadzki. Prawie równie istotne są także akcesoria pomocnicze. Wśród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane w znacznym stopniu upraszcza i skraca czas mycia podłóg. Podczas sprzątanie wielkich powierzchni rekomendujemy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]