Rolety na dzień i noc – pomysły na aranżację wnętrz

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. To także świetny pomysł na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, sypialni lub gabinetu, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym oraz na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków o różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, ale różnych odcieniach, to kolejny pomysł na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Właściwie dopasowany kolor ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, więc dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których nadmiar światła może przeszkadzać w spaniu lub odpoczynku, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie natężenia światła lub zaciemnienia, przykładowo, podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują też do każdego awangardowego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i bogata kolorystyka sprawiają, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeśli pragniesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.