Środek do usuwania farby – remedium na graffiti

Szukasz środka do usuwania farby? Wejdź na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/usuwanie-zabrudzen/usuwanie-graffiti.html

W ostatnich latach problem wandalizmów na murach i elewacjach budynków bardzo się nasilił. Na ogół mają one postać napisów wykonanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto zwykle hasła te zawierają treści rasistowskie bądź obcesowe. Nie dziwi zatem, że zarządcy lub właściciele budynków robią co w ich mocy, żeby usunąć je z elewacji. W tym celu zwykle postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednak pochłania mnóstwo pracy i jest całkiem kosztowne. Alternatywą dla przemalowania jest wykorzystanie środka do usuwania farby.

Działanie środka do mycia elewacji?

Działanie tychże środków bazuje na aktywnych czynnikach rozpuszczających komponenty popularnych farb – przede wszystkim rozmaitego typu żywice. Ich charakterystyczny skład powoduje, że preparaty tego typu umożliwiają mycie także bardzo porowatych powierzchni. Najlepsze preparaty do usuwania farb nie zawierają rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są szkodliwe dla środowiska i ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na fasadę obiektu – w tym celu należy skorzystać z dużego pędzla bądź wałka. Po co najmniej godzinie środek należy spłukać wodą bądź opłukać myjką ciśnieniową.

Kto powinien wybrać preparat do usuwania farby olejnej?

Środki do czyszczenia elewacji winny znajdować się pod ręką wszelkich ekip czyszczących, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, gdyż to przede wszystkim elewacje nieogrodzonych budynków są narażone na ataki wandali. Niewielki pojemnik środka przyda się również właścicielom sklepów, domów jednorodzinnych czy firm. Nabycie środka do usuwania farby olejnej to w obliczu konieczności pomalowania ścian na nowo spora oszczędność – zarówno jeśli idzie o czas potrzebny do zrealizowania tej pracy, jak i wydatki na kupno farby.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]