Tablica magnetyczna dla biur, szkół i domów

Tablice szkolne kojarzymy zazwyczaj z zielenią i pyłem jaki powstawał, kiedy próbowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, jakkolwiek wciąż są bardzo popularne w polskich szkołach, pomału są zastępowane przez tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich główne plusy?

Białe tablice magnetyczne są aktualnie chętnie używane w urzędach, biurach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są okresowe szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i procedury. Atutem takich tablic jest głównie to, iż do pisania na nich stosuje szybkoschnące markery, które łatwo się ściera przy pomocy gąbki bądź szmatki do tablic magnetycznych. Podczas ścierania tusz z markerów nie pyli się, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość zastosowania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni różne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego typu tablicy w czystości jest bardzo proste. Wystarczy regularnie czyścić jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera resztki tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma też właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na zachowanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli zamierzamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie wybierzmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona zamontowana. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto przemyśleć zakup tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do domu – jak ją wykorzystać?

Mała tablica magnetyczna za to idealnie sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak jej użyć? Zawieś ją w kuchni, a kiedy spostrzeżesz, iż kończy Ci się jakiś produkt (sól, płatki owsiane czy mąka) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do supermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w dywan nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może także spędzić sobotni wieczór na grze w wisielca, kalambury albo składając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się również rodzicom, którzy chcą pomóc dziecku w opanowaniu liter lub matematyki.