Jeśli chcesz kupić kaski motocyklowe, koniecznie wejdź na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Kaski-motocyklowe-152.html.

Pasjonaci motocykli wiedzą, iż podstawą posiadania choć krzty ochrony podczas jazdy jest nałożenie kasku. Nieistotne, czy jeździmy na motocyklu okazjonalnie, czy jest on naszym głównym środkiem transportu – na każdy przejazd musimy zabrać ze sobą kask motocyklowy, gdyż taki obowiązek nakładają na nas przepisy kodeksu drogowego. Ich lekceważenie kończy się nałożeniem mandatu oraz punktów karnych, jednak może mieć także znacznie nieprzyjemniejsze konsekwencje – w razie wypadku prowadzący (lub jego pasażer) nie mający kasku narażeni są na rozległe obrażenia, a często i śmierć.

Crossowe i integralne – typy kasków motocyklowych

Kaski na motor odróżniają się między sobą wyglądem i przeznaczeniem. Istnieją 4 podstawowe kategorie kasków:
Kaski szczękowe – ich nazwa wzięła się z tego, że posiadają poruszający się (podnoszony i opuszczany) moduł części szczękowej. To sprawia, że są niezwykle komfortowe – da się w nich bez przeszkód zaczerpnąć powietrza, rozmawiać, czy zjeść bez konieczności zdejmowania kasku.
Kaski integralne są najbardziej wszechstronne i tym samym bodajże najczęściej wybierane przez motocyklistów, ponieważ można ich używać do jazdy na motocyklu szosowym, sportowym, jak również na skuterze. Ich specyficzną cechą jest zwarta struktura, co powoduje, iż są one uznawane za najbezpieczniejsze, chociaż nie najwygodniejsze.
Kaski crossowe, czyli kaski enduro lub off-road, to kaski gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa, które wykorzystywane są do jazdy w terenie. Znamionują się brakiem szybki, bardziej aerodynamiczna konstrukcją i lekkością. Żeby z niego korzystać trzeba wyposażyć się również w gogle.
Kaski otwarte nie mają w ogóle części ochraniającej szczękę – skorupa zabezpiecza wyłącznie górną część czaszki. Są lekkie, ale nie zapewniają dużego poziomu bezpieczeństwa, stąd zalecane są dla osób przemieszczających się na motocyklach rozwijających niską prędkość (np. cruisery) oraz na skuterach.

Wybieramy kask na motocykl – co należy sprawdzić?

Wybierając kask na motocykl pamiętajmy, że po drogach w Polsce wolno jeździć wyłącznie z kaskami posiadającymi homologację, dlatego dopytajmy o to zawsze przed zakupem. Poza tym zwróćmy uwagę m.in. na to czy wybrany przez nas kask został wykonany z tworzyw najlepszej jakości, czy szybka jest klarowna i wytrzymała na zarysowania oraz czy jego ciężar nam pasuje i nie powoduje dyskomfortu.

Dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]