Zalety posiadania urządzeń do oczyszczania powietrza

Kwestia marnej jakości powietrza dręczy nawet mieszkańców niewielkich miejscowości. Powietrze w Polsce jest jednym z bardziej zanieczyszczonych ze wszystkich państw UE. Brak rozporządzeń dotyczących instalacji grzewczych, jak również sankcji za spalanie w kominkach niebezpiecznych materiałów (jak np. produkty z plastiku czy gumy) oraz funkcjonujący przez lata brak przepisów dotyczących instalacji grzewczych, doprowadziły do wysokiego zapylenia powietrza. Oddziałuje to niekorzystnie na samopoczucie wszystkich Polaków. Czy można wobec tego zadbać o oczyszczanie powietrza we własnym domu?

Plusy używania urządzeń do oczyszczania powietrza

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które kraje rozwinięte muszą jak najszybciej rozwiązać, jeżeli troszczą się o dobry stan zdrowia swoich mieszkańców. Będzie to z pewnością uciążliwy i długi proces. Zamiast jednak czekać, aż poprawi się jakość powietrza, można już w tej chwili na własną rękę zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Dzięki pokojowym oczyszczaczom powietrza w paręnaście minut można całkowicie pozbyć się cząsteczek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 i PM2,5), jak również większości wirusów i drobnoustrojów, powodujących częstokroć wiele problemów zdrowotnych. Plusy używania sprzętu do oczyszczania powietrza dostrzegają przede wszystkim osoby borykające się z astmą bądź alergią, ale i osoby zdrowe szybko poczują korzystne działanie czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – kup sprzęt z stosownymi certyfikatami

Osoby przebywające w sąsiedztwie autostrad oraz rezydenci mocno rozwiniętych obszarów powinni zaopatrzyć się w oczyszczacze, które efektywnie uporają się z znaczną zawartością pyłu w powietrzu. Idzie tutaj głównie o przechwycenie cząstek pyłów zawieszonych, znanych jako PM2.5 i PM10. W trakcie oczyszczania powietrza urządzenie powinno również pozbyć się z niego nie tylko zalążków grzybów, mikroorganizmów i wirusów, ale też niebezpiecznego dla zdrowia formaldehydu, który bywa obecny w naszych domach w większym lub mniejszym stężeniu. Wybierając sprzęt do oczyszczania powietrza, warto sprawdzić czy posiada ono adekwatne certyfikaty.